ios-personmd-notifications md-help-circle

Profile

  • Guest
    medal 0
  • Posts: 21
  • Post Likes: 3763

Notifications

  • No Unread Notifications

League
Türkiye F1 Tek Pilot Cup

warning
This thread is closed. Threads older than 6 weeks are closed automatically. To continue this discussion, create a new thread.
angle-double-left ios-arrow-back 1 ios-arrow-forward angle-double-right
medal 5968
314 days ago
TÜRKİYE F1 TEK PİLOT LİGİ KUPASI'NIN FORMATI VE KURALLARI1) Kupa mücadelesi, 15 yarışlık sezon boyunca devam edecek, 3 eleme etabını ve 1 final etabını kapsamaktadır.


2) Her bir eleme etabı, kendi içerisinde dörder yarıştan, final etabı ise 3 yarıştan oluşur.


3) Kupa mücadelesi içerisinde yer alan tüm menajerler, her eleme yarışından puan kazanacaktır. Puanlama sistemi şu şekildedir; Kupada mücadele eden 20 menajer varsa, ilgili yarışı birinci bitiren 20 puan, ikinci bitiren 19 puan, üçüncü bitiren 18 puan alacak şekilde ardışık bir dizilimle puanlandırılacaklar. Böylelikle ilk yarışta sonuncu olan menajer, o etabın geriye kalan yarışları boyunca puan alabilme şansına sahip olup, finalist olabilme iddasını sürdürebilecektir.

4) Her etabın sonunda en yüksek puanı almış ilk 2 kişi, final biletini almış olur. Her etap, yeni finalistler belirleyeceği için takımlar yeni etaplara sıfırlanmış puan ile eşit şartlarda başlar ve diğer etaplarda finalist olma mücadelesinde yer alabilirler.

5) Etaplardan birinde finalist olma hakkını elde eden bir menajerin, diğer etaplarda da ilk 2 içerisinde bulunması halinde yeni etaplardaki finalist olma hakkı göz ardı edilir ve bu hakkını puanlamada hemen ardından gelen menajere devreder.

6) Final etabı, 3 eleme etabından gelen 6 finalist arasında, sezonun son 3 yarışında gerçekleştirilir.

7) Final yarışları boyunca en çok puanı toplayan menajer/takım, o sezonun kupa galibi ilan edilir.

8) Puan cetvelinde eşit averaj durumu ortaya çıkarsa, oyun içi sıralama baz alınır. Eşit puanın oluştuğu söz konusu yarışta, eşit puan paylaşanlardan önde bitirmiş olan menajer/takım, averaj üstünlüğü sağlamış kabul edilir.

9) TÜRKİYE F1 TEK PİLOT LİGİ'nde PRO'dan ELİT'e yükselen takımlar, kupa mücadelesine doğrudan katılım hakkına sahiptir. Başka bir ligden transfer olarak doğruca ELİT'e geçiş yapan menajerler/takımlar ilk sezonlarında kupaya katılamazlar.

Detaylı bilgi ve puan durumu;Puan Durumu
md-quotelink
medal 5704
295 days ago
Nasil katilacagiz lige ?
md-quotelink
medal 5968
293 days ago
Yeni sezon kupa takibini aynı linkten yapabilirsiniz.
md-quotelink
angle-double-left ios-arrow-back 1 ios-arrow-forward angle-double-right

You must be logged in to post a reply.