ios-personmd-notifications md-help-circle

Profile

  • Guest
    medal 0
  • Posts: 21
  • Post Likes: 3764

Notifications

  • No Unread Notifications

Guide
Giriş seviyesi için rehber

angle-double-left ios-arrow-back 1 2 ios-arrow-forward angle-double-right
medal 4988
299 days ago

mansur

Mert

John

Bora
şu kısıma takıldım, bazı liglerde drs alacakken kers basmak yasak. bizim lig böyle mesela. gerçek yarışlardan açmışken konuyu, gerçek yarışlarda kers kullanılıyormu? günümüzde böyle bir sistem mevcutmu? yada gerçek yarışlarda arkadaki araç mesafeyi  1 sn altına düşürdükten sonra belirli noktalarda serbest bırakılan drs'yi açabiliyorken, önündeki aracın drs noktasına geldiğinde, drs açıp uzaklaşmaya çalışmasına neden müsade edilmiyor. yada kastettiğiniz lig hangisi bilemem ama sizin bulunduğunuz ligde arkada giden oyuncular, önde giden ve onlardan daha hızlı olan araçlardan "yavaşlayın ve bize drs verin" gibi taleplerdemi bulunuyor.

her ligin kendine has tarzı vardır, misal TURKEY PREMIER LEAGUE'de biz son virajda drs alacakken kers basıp uzaklaşan tarz oyunculardan değiliz ve bu tarz oyuncularında ligimizde olmasını istemeyiz, bu tarz düşünen oyuncuların yan hesaplarınıda ligimizde görmek istemeyiz. çünkü bizim ligimizde uyguladığımız olay budur ve buna uymak istemeyen ama hesabını ama yan hesabını alıp farklı liglerde şansını deneyebilir. uyuyorsa buyurur gelirsiniz uymuyorsa yan hesaplarınızıda alıp gidersiniz.


oyundaki drs noktası 1 tane gerçek yarışta daha fazla dimi ? açığıda böyle kapatıyor işte. neyse o da başka bi konu.. 

her ligin durumu dediğimiz gibi farklıdır... yoksa ozaman oyunu armağanın anlattığı gibi oynayalım olsun bitsin komut oyunları gibi hiç kendimizi yormayalım ön gruptaysa şu taktik arka gruptaysak bu taktik.. başka bi heyecanı geçirmeyelim.. straleji oyunlarının en büyük özelliği çok fazla taktik uygulanması.. ee bu igp geliştiricileri tembelliğinden biz kendimiz yenilik getiriyoruz.. çift lastiği sistem mi yaptırtıyor ?  

ligimizde  satış serbesttir çünkü o onun oyunu.. bu tür şeyler olmalıdır olacaktırda.  diğer türlü arkadaşlar çift lastik takın satmayın... şöyle eeee bu oyuncuların istediğimi nerede kaldı OYUN anlamı ? biz boşunamı 45 50 dk boşuna aktif oluyoruz takip etsin oyunu satmayacaksak push kapatsın en öndeki aracıda iyise pitleri iyi ise yarış sonuna kadar krs kullanmaz son 1,5 tur full kerse basar önde kim varsa o zaten 1. olur süprizlere yer olmayan lig durumuna gelir.. 

oyunun son süpriz yapmasıda pitblog ve vsc aracı başkada bişey yok. davet ettiğin kişilere başarılarının devamını dilerim.. katı kuralların içinde olmaya niyetli değilim..  Eskiden tek DRS düzlüğü olan yarışlar bulunmaktaydı fakat FIA rekabeti arttırmak amacıyla 2. yada 3. DRS noktalarını ekledi . bızım ıgp gerek yok cok mantıksız bır sey yapmıslar drs sevıyesı dıye bır sey 

2021 kurallarında araç aerodinamikleri DRS siz iyi olursa FIA kaldırmayı planlıyor . bizde bu süreyi bekliyeceğiz gibi .
md-quotelink
medal 5058
216 days ago
Thank you very much
md-quotelink
medal 4988
214 days ago

Sam
Thank you very muchI'm glad you could use the guide.
md-quotelink
medal 4979
213 days ago
Cok guzel bir rehber gercekten arada bir acip okunmalı 
md-quotelink
medal 4787
66 days ago
Teknik direktör ve Doktor ne işe yarıyor
md-quotelink
medal 4988
66 days ago

Emir
Teknik direktör ve Doktor ne işe yarıyorTD pek bilgim yok fakat doktor akademiden çıkan pilotlar için şu anlık akademiden doktor çıkartmıyorsan doktor alman gerekmez.

TD ise eğer doğru düşünüyorsam hangi aracın ne kadar gelişmiş olduğunu görmeni sağlıyor ama bundan 99% emin değilim. İyi yarışlar..
md-quotelink
medal 5462
33 days ago

Mert
Rehber değerli yorumlarınıza göre tekrar yazılmıştır .

1. OYUN ve LİGLER

Oyun basit web ve mobil tabanlı bir menajerlik  oyunudur . Kendinize ait bir takım oluşturup , diğer yarış takımı sahiplerinin oluşturduğu lige girebilir yada hızlı yarış seçeneği ile yarışabilirsiniz  . Ancak hızlı yarış kısmında sizlerden daha ileride takımlar olabileceğini unutmayın .Lig tercihine gelecek olursak ligler tek araçlı yada çift araçlı ligler olmak üzere ikiye ayrılır . Her ligin kendine özel yarış takvimi ve saati vardır tercih kısmında lig yazısının altına bakarsanız yeşil kutucuklarla günleri hemen yanında ise yarış saatini görebilirsiniz.
Ayrıca tecrübeli oyuncuların tavsiyelerine yer verecek olursam ;
''aktif liglerde eksiklerinizi çabucak toparlanır''

1.1 ANA SAYFA

Oyuna ilk başladığınız anda her yeni sekmeye girdiğinizde sizlere bu sekmelerin ne işe yaradığını ve burada ne yapabileceğinizi söyleyen ufak bir rehberle karşı karşıya geleceksiniz ancak bu yeterli değildir aşağıda FORUM yazısını görürsünüz içeriye dalıp dilindeki rehberi bulursunuz ama o ne hiçbir şey anlamıyorsunuz hadi beraber bu kafa karışıklığını yok edelim. Öncelikle ana menüde ne işe yaradığını bilmeyen yoktur ama bilmiyorsan hemen söyleyeyim . Ana sayfaya geldiğinde bir posta bir göz ve 3 nokta göreceksin hadi işe bunlarla başlayalım . Posta simgesine bastığında arkadaşına yada soru sormak istediğin birine mail gönderebileceğin yanıtlayabileceğin yada teknik direktörünün her yarış sonu sana verdiği bilgileri görebileceğin bir yer .Burada mesajı yanıtlayabilir silebilir veya arşivleyebilirsin  . Göz simgesi ise başka liglerin o günkü yarışlarını takip edebileceğin yerdir yada birden fazla hesabın varsa ve şifreyi tekrar yazmak istemiyorsan filtreleme seçeneklerini kullanarak kendi yarışını da bulabilirsin . Gelelim üç noktaya  , burada ise yapabileceğin üç şey var başkasına ait beğendiğin pilotlar ve teknik ekipten birkaçını buraya kaydedebilirsin , not oluşturabilirsin yada başka kişileri veya ligleri arayabilirsin . Buraya kadar geldiysek hemen altta hızlı yarış seçeneğini görürsünüz onun altında ise bir lige katılmışsanız sonraki yarışın nerede olacağını havanın durumunu ligdeki diğer takımların pratik seanslarını ve hazırlık durumunu göreceksiniz hemen altında daha önceden yarış yaptıysanız son yapılan yarıştaki durumları takip edebilirsiniz . Yan tarafta ise haberleri ve arkadaş listesini göreceksiniz ve tabi ki size özel teklifi de oradan ulaşabilirsiniz .

1.2 SONRAKİ YARIŞ

Sekmeye ilk geldiğinizde size pistin şeklini , araç uyumluluğunu , öne geçme şansını , yakıt tüketimini ve lastik aşınmasını göreceksiniz . Yarış pistine göre bu veriler değişecektir hemen altta pist verisine gelirseniz burada tüm zamanların en hızlı turunu ayrıca sizin de bu pistte daha önce yarış yapmışsanız o yarışın verilerini göreceksiniz . Bu seçeneğin hemen yanında pistin bu günkü hava durumu tahminini göreceksiniz . 2'nci seçeneğe gelirseniz pratik seansı için araçlarınızı gerçek yarışlardaki gibi ayarlayıp pilotlarınıza göre pratik seansı yapıyorsunuz . pilot fotoğrafının yanında aracın kendisine göre uygun olan , süspansiyon , kanat seviyesi ve araç yüksekliğinin ne durumda olduğunu turdan sonra pilot belirtir ayrıca burada farklı lastik türlerini de kullanarak aşınma oranına ulaşabilirsiniz eğer aracınız bir yarıştan çıktıysa pilot fotoğrafının yanında size uyarı verecektir ''Aracımız iyi durumda sayılmaz , İyileştirelim mi?'' yazısını göreceksiniz altta ise kırmızı buton ile parça ve motor değişikliği yapabilirsiniz . 3'ncü ve son seçenek ise strateji yarışların vazgeçilmezi burada yapabileceğiniz çok şey var . İlk olarak pilotun isteği gözümüze çarpıyor burada strateji kurması size kalmış ister tek ister 4 pit stop yapın size kalmış , lastik seçimine gelince fark edeceksiniz ki bir lastiğin kaç tur kullanacaksınız ve yanında kaç litre yakıt kullanacağınızı ayarlayabiliyorsunuz hemen altta ise yarış tur sayısı ile stratejinize göre kaç tu atacağınızı belirten bir kutucuk var ayrıca yan tarafta ise gelişmiş seçeneklerde eğer yağmur başladığında kaç milimetre olduğunda ve bundan hemen kaç tur sonra geçiş yada yada yağmur lastiğine geçiş yapacağınızı ayarlayabiliyorsunuz . Ayrıca altta bunun tam tersi geçerli yağmur kesildikten kaç tur sonra hangi lastiğe geçiş yapabileceğinizi seçebilirsiniz .

1.3 ARAÇLAR

Araç sekmesine gelirseniz karşınıza birçok bilgi içeren bölümler göreceksiniz peki bunlar ne işe yarıyor . Araçlarınıza iyi baktığınızı düşünecek olursam Ar-ge bölümünden her yarış sonrası aracınızın performansına ilişkin bazı bilgiler göreceksiniz . Burada eksikliklerinize iyi bakın daha sonra yarış sonrası tasarım binanızdan 1 tane araştırma puanı gelecek daha ilerideki seviyelerde ise bu artacaktır araştırma puanınızı en etkili olacak şekilde kullanın yani hızlanma , frenleme , yol tutuşu , yere basma ve yakıt ekonomisi şeklinde öncelik verebilirsiniz ayrıca Ar-ge bölümündeki tik işaretini teke indirin yine sıraladığımız seçeneklere öncelik verebilirsiniz . Şimdi gelelim aracınızın motor , yakıt ve tekerine . Seçeceğiniz her tedarikçinin size bir getirisi ve götürüsü vardır dikkat etmeniz gereken saydığım 5 seçenek sizin için öncelik olsun . 

Can Aslan'a göre
''Genel olarak elit ligi için söylüyorum bu beşli sezon sonuna kadar gelişim yapmak için yetiyor bu beşli geliştikten sonra diğer 3 tasarım (soğutma, dayanıklılık, lastik ekonomisi) aracınızda aşırı bir değişim sağlamayacaktır. Son ve genel olarak gelişmekte olan liglerde gördüğüm en büyük problem tasarım puanının hepsini ligin %80'i hızlanmaya veriyor. Bu oyunda tasarım puanı kadar araştırma gücümüz yani ar-ge kısmımız da çok önemli ve ufak tefek farklı gelişimler ile sürekli hızlanma geliştirip aynı geliştirdiği yeri araştıran rakiplerinize büyük bir fark atabilirsiniz. Saydığım 5 ana gelişim dalından herhangi birisi ile sezona başlamak ve sezon içinde bu yönleri geliştirmek size büyük bir kazanç sağlayacaktır. Yeni bir lige katılırken veya sonraki sezon için güçlü bir araç yaratmak istiyorsanız baş tasarımcınızın zayıf yönü asla saydığım ana 5 seçenekten olmaması gerekiyor. Sezon içinde kullandığınız baş tasarımcılar sizin gelecek sezon için aracınızı oluşturuyorlar.
Örneğin : 15 yarışlık bir sezonda baş tasarımcınızın iyi yönü hızlanma zayıf yönü dayanıklılık olur ise iyi yön size her yarış 3 puan zayıf yön 1 puan baş tasarımcı ile alakası olmayan yön ise size 2 puan sağlayacaktır. Yani gelecek sezon aracınız hızlanma : 15x3 = 45 puan dayanıklılık :15x1 = 15 puan diğer yönler ise 15x2 = 30 puan olarak başlar. Baş tasarımcınız ve teknik direktörünüz her zaman sizin menajerlik seviyenizde olması gerekir
.''

1.4 PİLOTLAR ve TEKNİK EKİP

Pilotlar ve Teknik ekip kısmına geldiğinizde ve herhangi bir ekip üyesini üzerine basarsanız detaylı olarak isim , yaş ,  yetenek
ve sözleşme kısımlarını göreceksiniz pilot ve teknik ekibinizin yetenekleri farklıdır . Pilotları eğiterek yeteneklerini artırabilirken teknik ekibi ise ofis binasını yükselterek moralini yükseltebilirsiniz . Ayrıca buradan yeni bir ekip üyesi atayabilir  yada satabilirsiniz .

1.5 EĞİTİM 

Eğitim bölümünde ise pilotlarınızın eğitimlerini istediğiniz zaman ayarlayabilirsiniz ayrıca üst kısımda değiştirme simgesini pilotlarınızın yetenek , fiziksel ve zihinsel olmak üzere eğitebilirsiniz . Her eğitim sonunda pilotlarınızın sağlığı gidecektir burada ise saat başına %5 yenileme oranı ile eğitim saatlerinizi ayarlayabilirsiniz . 

1.6 GENEL MERKEZ

Genel merkezler oyunun bir diğer önemli hususudur . Burada 6 farklı bina göreceksiniz ; Tasarım , İmalat , Ofisler ve konaklama , Simülatör , Teknoloji ve gençlik akademisi vardır sırasıyla ;

1.6.1 Tasarım 

Tasarım binası size her yarış sonu bina seviyesine göre araştırma puanı verir .

1.6.2 İmalat 

İmalat binası her yarış sonunda bina seviyesine göre parça üretimi sağlar . 

1.6.3 Ofisler ve konaklama 

Teknik ekibinizin moralini yükseltir .

1.6.4 Simülatör

pilotlarınızın eğitim verimini yükseltir .

1.6.5 Teknoloji

DRS ve KERS verimini yükseltir .

1.6.6 Gençlik akademisi 

Yeni pilotlar yetiştirmenizi sağlar . 

1.7 TRANSFER

Transfer menüsüne geldiğinizde 2 seçenek sizi karşılıyor ''pilotlar'' ve ''teknik ekip'' burada herhangi bir ekip üyesine bastığınızda açık arttırma süresini yeteneğini ve teknik bilgilerini göreceksiniz ayrıca hangi fiyata ve jetona teklif verip alabileceğinizi göreceksiniz bu seçenek size kalmış .
 
1.8 LİG

Katıldığınız ligle alakalı bilgiyi , ligdeki takımların konuşmalarını , lig takvimini ve puan durumunu görebileceğiniz yerdir ayrıca yapılan oylamalara katılabilir yada ligle ilgili bilgi alabilir , ligi paylaşabilir yada ayrılabilirsiniz .

1.9 SIRALAMALAR

Bulunduğunuz ligdeki herhangi bir sınıfın sıralamasını yada kendi sınıfınızın sıralamasını görebileceğiniz sekmedir . ayrıca daha önceki sezonlara bakabilir yada pilotların sıralamasını da buradan görebilirsiniz .

1.10 TAKIM

Buraya geldiğinizde ise takım logosunu , ismini aracın görünümünü ve ekip üyelerini görebilirsiniz bunlar ''GENEL BAKIŞ'' seçeneği altındadırlar istatistikler kısmına gelirseniz takımınızın katıldığı ligler , şampiyonluklar , yarışlar , galibiyetler , podyumlar ve pole pozisyonlarını göreceksiniz (pole position = sıralama turlarında en hızlı turu atan ve grid de 1. sırayı alan kişiye verilen unvan )  .

1.11 MENAJER 

Kendi profilinizi düzenleyebilir , seviyenizi kontrol edebilir , biyografinizi , katıldığınız ligler , şampiyonluklarınız , yarış sayınız , galibiyetleriniz , podyumlar ve pole pozisyonlarınızı göreceksiniz  .

1.12 MALİ DURUM 

Günlük ve Sezon olmak üzere kar ve zararınızı inceleyebilir sponsor anlaşması imzalayabileceğiniz sekme .

1.13 ONUR LİSTESİ

Global olarak tüm oyuncuların saygınlık seviyelerine ve profillerine bakabileceğiniz sekme . 

1.14 FORUM 

Forum insanlarla etkileşime girebileceğiniz , soru sorabileceğiniz ve birçok konuda tartışma açabileceğiniz  bir yerdir topluluk kurallarına uyarak deneyimli kişilere soru sorabilir ve pek çok ligle alakalı bilgi edinebilirsiniz . 

1.15 MARKET

Markete geldiğimizde size ana menüne verilen özel teklifi tekrar göreceksiniz . Ayrıca jeton , yatırım , parça ve motor tedarik edebilirsiniz ayrıca İGP menajerin kendi ürünlerine de buradan ulaşabilirsiniz . 


1.16 SAYGINLIK
Oyun içerisinde profil veya yarış sonrası durum bildiriminde ne kadar deneyim puanınız var görebilirsiniz ayrıca onur listesi sekmesinde kendinizi takip edebilir profilinizde eğer saygınlık puanını saybederseniz en yüksek saygınlık puanınızı ve hangi sezonda yapıldığı yazar . Bazı ligler belirli saygınlık puanı sınırı koyabilir ve oyuncuları bu lige davet edebilir .
  
  
2. OYUN İÇİ GELİŞİM ve YÜKSELTMELER


2.1 ARAÇLAR , PİLOTLAR ve TEKNİK EKİP 

Yarış sonrası araçlarınız hasar alır . Bu hasarları onar bölümde halledebilirsiniz . Lige başlamadan önce size 50 parça ve 20 motor stokları verilir . Tek araçlı liglerde stok sorunu olmaz ancak çift araçlı liglerde bu sayı yetmeyebilir burada forumda bulabileceğiniz daha detaylı rehberde ;
''iki araçlı liglerde benim önerim her yarış sadece bir araca motor yenilemenizdir'' denmiştir.
Ayrıca aracınızın baş  tasarımcısının iyi ve zayıf olduğu yönleri vardır . Zayıf olduğu yönleri kapatmanın belirli yolları vardır yarış sonu tasarım puanı yada yakıt , lastik ve motor tercihleriniz araç puanlarına etki eder .
Pilotlar ve teknik ekip bir diğer husustur . Oyun size kendiliğinden bir ekip ve iki pilot verecektir tavsiyem durumunuz iyi olasıya kadar elinizdekilerle idare etmektir aynı doğrultuda bir başka tecrübeli kişi ise ;
''Oyuna katıldığım ilk zamanlarda ekonomik krizi yaşamış biri olarak, 10. seviyeye kadar tüm ekibiniz oyunun size  ilk verdikleri olsun. Kesinlikle  pilot, teknik ekip almayın. Hele Doktorun sözleşmesini hiç yenilemeyin sistem size otomatik verecektir. İleri seviyelerde ve paranızın çok olduğu zamanda yenileyebilirsiniz. Bina yükseltmelerine, ideal kurulum yapmaya boşa Jeton harcamayın. İleride bu para ve Jetonlar çok lazım olacak ve arayıp bulamazsınız.''
Ayrıca yarış öncesinde pilota eğitim vermeyin pilotunuzun sağlığı ne kadar fazla o kadar iyi sizin için . Yarış sonu ise eğitim verebilirsiniz benim tavsiyem fiziksel eğitimde olacaktır . Eğer pilotlarınızı yarıştan önce eğitim verdiyseniz endişelenmeyin mobil versiyonda belirli aralıklarla reklam izleyerek %5 sağlık yenilemesi yapabilirsiniz 1 saatte yapacağı %5 yenilemeyi ufak bir reklama sığdırabilirsiniz . Bu dediklerimi kanıtlar nitelikte olan tecrübeli isimlerden ise ;
''.Yarış sonrası pilot eğitimlerinizi hemen tamamlayın. Çünkü saat başı sağlıkları %5 artıyor . Diğer yarışa %100 sağlıkla başlasınlar.'' denmiştir.

2.2 SPONSORLAR ve MALİ DURUM

Sponsorlardan bahsedecek olursak sadece 2 sponsor alabilirsiniz . Birinci seçenekte en fazla jeton veren sponsoru ikinci seçenekte ise en fazla para veren sponsoru tercih edin . Ayrıca market kısmında , mobil varyasyonda reklam izlemek karşılığı para ve parça desteği sunulmaktadır . Ayrıca oyunun sosyal mecralarını takip ederseniz size 3m$ verecektir kesinlikle almanızı öneriyorum . Tecrübeli isimler ise bu duruma ;
''sponsorları 3 jeton olsun diğeri ise en sağdaki olsun''
''Sponsorlardan Garanti Geliri en yüksek olanları seçin. Sponsor pirimi yarışta hedef tutturduğunuz zaman kazanırsınız. Eğer ekonominiz eksiye doğru giderse inanın düzeltmesi zor oluyor. '' denmiştir . 

2.3 YÜKSELTMELER 

Takımınızın belirli binaları vardır seviye beşe kadar tasarım , imalat ve ofisler ve konaklama seçenekleri vardır ilk olarak seviye 5 e kadar bile olsa tasarıma yatırım yapın çünkü her yarış sonrasında size tasarım puanı verir bu da aracınızın eksikliklerini tamamlamanızı sağlar . İmalat bölümü ise size yarış sonu parça sunar . tecrübeli isimler bu husus hakkında ;
'' binalar konusunda tasarım ve teknoloji binası +1 tanede tedarik binası (reklam izlemiyorsanız) geliştirin başka bir şey yok.'' denmiştir
(Bu konuyla alakalı araştırma yapıyorum o yüzden fazla bilgi veremiyorum)

Ayrıca aşağıdaki yorumlara bakmanızı şiddetle tavsiye ederim bu yazıda kullanılan bir çok şey yorumlardaki isimlere aittir . Destekleri için teşekkürler , ayrıca rehber konusunda ne kadar yol kat edersem o kadar serileştirmeye çalışacağım . Forumda bir husus hakkında soru sormaya çekinmeyiniz .
Sağlıcakla kalın .

2.4 PİLOTLAR

Pilotlar her yarış sonrası sağlık kaybeder ve bu sağlık saat başı %5 yenilenir . Pilotlarınızdan en iyi verimi alabilmek için iyi bir eğitim ve yarışa %100 sağlıkla çıkartmak . Belirli seviyeye kadar yüksek para gerektirecek pilot almayın yeni başladığınız için seviyenizde bir o kadar hızlı yükselecektir bu hızlı gelişim ise pilot yıldızı ve bina yıldızını etkileyecektir yani seviyenize binalar ve pilotlar yetişemeyecektir . İlk 3 yükseltmenin teknoloji , tasarım ve imalat olduğunu belirtmiştik en son ofislere ondan bir önce ise gençlik akademisine önem verin .

2.4.1 GENÇLİK AKADEMİSİ 

Gençlik akademisinden pilot çıkarmak için öncelikle simülatör seviyesinin yüksek olması gerekiyor kulağa pahalı olarak gelse de kendi akademinizden çıkan pilot size uzun vadede kar sağlayacaktır . Ayrıca pir pilot bulmanız ve onu almanız jeton gerektiren bir iş bu yüzden jetonlarınızı biriktirmelisiniz . Ayrıca akademiden pilot ilk çıktığında 315.5 K$ maaş alır ve her yenilenen kontrat için %10 daha fazla para alır . basit bir oranlama ile ;

315.5 k$   %100
    x           %10
------------------------------                      Yani 2. kontratta sizden 315.5 K$ değil 347.05 K$ alacak .
100 . x = 315.5 . 10
        x= 31.55 K$ 

Tabi bir de akademiden çıkan pilot öyle hemen mükemmel olmuyor çıkan pilotun eğitimi de var . Çıkan pilotları hemen yarışa çıkarmanız kötüdür ve eğitimini kötü etkiler kötü derken şunu kastediyorum çok hızlı deneyim kazanacağı için verdiğiniz eğitimler az işlevi olacaktır . Mümkünse 6. seviyede çıkarın 2 tane pilot çıkarmayın bu size ekstra para kaybettirir .

  nice
md-quotelink
angle-double-left ios-arrow-back 1 2 ios-arrow-forward angle-double-right

You must be logged in to post a reply.